Zadania laboratoryjne ver. 3, WAT, semestr I, wdp
[ Pobierz całość w formacie PDF ] Zadanie laboratoryjne nr 1 Napisać program, który: • daje do wyboru użytkownikowi trzy opcje: zamianę cali kwadratowych na metry kwadratowe, operację odwrotną i zakończenie programu, • zawiera dwie funkcje zamieniające cale kwadratowe na metry kwadratowe i odwrotnie, • w odpowiedni sposób pobiera dane od użytkownika (w razie podania niepoprawnych danych ponawia proces ich pobrania) i prezentuje wyniki, • nie zakończy się sam, a jedynie na życzenie użytkownika. Zadanie laboratoryjne nr 2 Napisać program, który: • pobierze od użytkownika łańcuch znaków (bez białych znaków), • da użytkownikowi pięć opcji: zmianę podanego łańcucha, zmianę wszystkich małych liter w łańcuchu na wielkie litery i jednocześnie wielkich liter na małe, wyszukanie w podanym łańcuchu określonego ciągu znaków i podanie ilości jego wystąpień, zakończenie programu, • zawiera funkcję (własnoręcznie napisaną), określającą długość łańcucha znaków, • zawiera funkcję (własnoręcznie napisaną) zliczającą wystąpienie określonego ciągu znaków w innym ciągu znaków, • zawiera funkcję (własnoręcznie napisaną) zamieniającą wszystkie litery w ciągu na litery o „przeciwnej” wielkości (małe na wielkie i wielkich na małe), • nie zakończy się sam, a jedynie na życzenie użytkownika. Pisząc programy, proszę pamiętać o wcięciach. Nazywaniu zmiennych w „sensowny” sposób. Obarczaniu programu niezbędnymi komentarzami. Wszystkie te aspekty podlegają ocenie. Programy bezwzględnie muszą się kompilować „wszędzie”, tzn. nie tylko na komputerze właściciela. W pierwszej linijce programu musi znaleźć się komentarz o następującej treści: // Zadanie nr #nr# grupa #numer grupy# #imie i nazwisko# , np. // Zadanie nr 1 I8Y3S1 Adam Kowalski . Nazwy plików mają mieć format „Lab #nr spotkania na laborkach, dziś = 1#. Zadanie nr #nr# grupa #numer grupy# #imie i nazwisko#.#c lub h#”, np. Lab 1 Zadanie nr 1 I8Y3S1 Adam Kowalski.c . Jeżeli na program składa się większa ilość plików to proszę umieścić je wszytskie w osobnym katalogu o nazwie „Lab #nr spotkania na laborkach, dziś = 1#. Zadanie nr #nr# grupa #numer grupy# #imie i nazwisko#”. W takim przypadku same pliki mogą mieć dowolne nazwy. Program, który zostanie „obroniony” w trakcie zajęć, na których student otrzymał zadanie ma szansę na ocenę bdb. Jeżeli student nie zdąży „obronić” go na zajęciach, może uzyskać maksymalnie ocenę db+. Osoba, która w trakcie zajęć „obroni” wszystkie zadania może opóścić zajęcia. Każdorazowo programy przesyłamy na maila (także te obronione na zajęciach). Na przesłanie programów student ma czas do 24:00 dnia poprzedzającego następne zajęcia, nie więcej jednak jak 7 dni (w przypadku dłuższych przerw). Uwaga! Niespełnienie wymogów nazewniczych może zostać potraktowane jako brak rozwiązania zadania.
[ Pobierz całość w formacie PDF ] zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plimikimi.opx.pl
|
|
StartZadanie z Zarządzania Transportem Miejskim i Regionalnym, PG, PG sem. II mgr, Zarządzanie transportem miejskim i regionalnym, GrulkowskiZadania wypracowań - Historia Sztuki(1), Historia sztukiZadania Algebra, AlgebraZadania-Gothic I, Gothic Izadanie7a, MAMA, Praca dyplomowa, Nowy folder, Nowy folderZadania-teoria-sprezystosci-1, Studia, IMIR- MIBM, V rok, Teoria sprezystosciZadania (zestawy I-VI), Download Gry & Pomoce Naukowe, WIP (mgr) pomoce naukowe, KIDMUZadania z mechaniki 1, Politechnika, MechanikaZadania chemia, studia, ChemiaZadania zaliczenie organizacja-wych. przedsz., pedagogika ogólna, Organizacja wychowania przedszkolnego ( Marta Kotarba-Kańczugowska)
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plmexxo.keep.pl
Cytat
Filozof sprawdza się w filozofii myśli, poeta w filozofii wzruszenia. Kostis Palamas Aby być szczęśliwym w miłości, trzeba być geniuszem. Honore de Balzac Fortuna kołem się toczy. Przysłowie polskie Forsan et haec olim meminisse iuvabit - być może kiedyś przyjemnie będzie wspominać i to wydarzenie. Wergiliusz Ex Deo - od Boga. |
|