Zaprawa ogólnorozwojowa o ...
pdf > do ÂściÂągnięcia > download > ebook > pobieranie
 
Cytat
Ab igne ignem - z ognia ogień. (Cycero). (Cycero)
Start Zaćmienie, Zajecia 2, zaaowanane,
 
  Witamy

Zaprawa ogólnorozwojowa o charakterze zwinnościowo – akrobatycznym, konspekty, konspekty, Gimnastyka
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Krystyna Kelner
Nauczycielka SP Gołkowice
KONSPEKT LEKCJI Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
TEMAT: Zaprawa ogólnorozwojowa o charakterze zwinno
ś
ciowo – akrobatycznym.
Kasa: VI
Cele operacyjne w zakresie:
umiej
ę
tno
ś
ci: pokonywanie przeszkód sposobem naturalnym,
psychomotoryki: kształtowanie zwinno
ś
ci z zastosowaniem toru przeszkód,
wiadomo
ś
ci: zainteresowanie uczniów wpływem ruchu na postaw
ę
ciała,
wychowawcze:
ś
wiadome uczestnictwo w doskonaleniu swoich umiej
ę
tno
ś
ci.
Metody:
zabawowo – klasyczna,
zabawowo – na
ś
ladowcza,
problemowa,
zadaniowo –
ś
cisła.
Miejsce: sala gimnastyczna.
Czas: 45 min.
Pomoce: szarfy- 16, skakanki- 16, płotki la- 3, materace- 6, ławeczki- 3, hula – hop- 3, kozioł- 1,kosz na
ś
Tok
lekcji
Forma
ustawienia
Przebieg lekcji
Czas
trwania
il.powt.
Uwagi org. - met.
Cz
ęść
Dwuszereg.
1. Czynno
ś
ci org. – porz
ą
dkowe:
2 min.
wst
ę
pna.
- zbiórka,
- powitanie grupy,
- sprawdzenie obecno
15 min.
ś
ci,
- podanie zada
ń
lekcji.
Nale
ż
y zwróci
ć
uwag
ę
na prawidło-
w
ą
postaw
ę
ciała.
2. Rozgrzewka.
a) zabawa orientacyjno – porz
Rozsypka.
ą
dkowa
2 razy
cych
(oznaczony szarf
ą
)
biegnie za ucieka-
j
ć
wicz
ą
„Lawina”.
ą
cymi, staraj
ą
c si
ę
które
ś
dziecko
dotkn
ąć
r
ę
k
ą
. Ka
ż
de
złapane dziecko
otrzymuje szarf
ę
i pomaga łapa
ć
cych.
Zabawa trwa do
ą
mieci- 3, woreczki- 9, skrzynia- 1, piłka do siatkówki- 3, gwizdek.
Jeden z
uciekaj
momentu, a
ż
liczba
cych,
przekroczy liczb
ę
uciekaj
ą
ą
cych.
Koło.
b) trucht dookoła sali – pobieranie
skakanek.
- Pw. – stanie rozkroczne; skakanka
zło
ż
ona na pół w wyprostowanych RR;
skłony T w przód.
- Pw. - j.w., opad T w przód;
skr
Uczniowie podczas
truchtu otrzymuj
ą
od
8 x
n – ela skakanki.
8 x
ę
toskłony T z dotkni
ę
ciem PR LN
i odwrotnie.
- Pw. – przysiad; skakanka w wyprosto-
wanych RR w górze; marsz dookoła
sali z jednoczesnym przechodzeniem
przez opuszczona skakank
8 x
ę
.
k rozkroczny, RR
wyprostowane w górze; skłony boczne
T w lewo i w prawo.
- Pw. – podpór przodem, skakanka
rozło
ę
8 x
8 x
ona na parkiecie; marsz w
miejscu w podporze przodem, dłonie
ustawiane na przemian na le
żą
cej
skakance.
- Pw. – le
ż
ż
enie przodem, RR w gór
ę
ze
8 x
zło
ż
on
ą
skakank
ą
na pół; skłon T w tył
eniem skakanki pod stopy;
kołyska.
- Pw. – le
ż
ż
enie tyłem, RR w gór
ę
ze
8 x
zło
ż
on
ą
na pół skakank
ą
; z le
ż
enia siad
eniem skakanki za
stopy, przeci
ą
gni
ę
cie skakanki pod
tułowiem do le
ż
enia tyłem.
- Pw. – postawa zasadnicza, RR w przód
ze skakank
ż
8 x
na pół; wolne
przysiady na jednej nodze (zmiana
nogi).
- Dowolne podskoki z u
ą
zło
ż
on
ą
ż
yciem skakanki
10 x
w miejscu.
- Trucht z jednoczesnym przeskokiem
przez skakank
Rozsypka.
max
1 min.
ę
w dowolnym kierunku
na sali.
- Próba skoków z u
Rozsypka
w parach.
ż
yciem skakanek
max
1 min.
Ć
wicz
ą
ce dobieraj
ą
jednocze
ś
nie przez dwie
ć
wicz
ą
ce.
si
ę
parami.
główna.
ęść
3. Tory przeszkód zwinno
ś
ciowo
– akrobatyczne:
- podziałobowi
Rozsypka –
siad
skrzy
zków, omówienie
i budowa pierwszego toru przeszkód.
ą
3 min.
Przygotowanie
przyborów
i przyrz
26 min.
ż
ny.
dów
do poszczególnych
zada
ń
.
N – el zwraca uwag
ą
ę
dzieci goni
- Pw. – kl
z zało
prosty z przeło
Cz
na prawidłowe
i dokładne wykony-
wanie zada
ń
oraz
przestrzeganie bhp.
d przy
starcie.
ą
I stanowisko:
- start z le
ż
enia przodem –
czworakowanie slalomem mi
około
9 min.
Po upływie
przeznaczonego
czasu n – el sygna-
łem gwizdka ko
ę
dzy
płotkami la.
II stanowisko:
- dwa przewroty w przód do postawy
wysokiej.
III stanowisko:
- skakanki – 20 dowolnych przeskoków.
IV stanowisko:
- ławeczka gimn. zaczepiona za szczebel
drabinki na wysoko
ś
ci ok. 1m; le
ż
enie
przodem – podci
ń
czy
tor przeszkód
i uczniowie siadaj
w siadzie skrzy
ż
nym
na
ą
ś
rodku sali.
ą
ganie na ramionach
do drabinek, wej
ś
cie na drabinki,
przej
ś
cie bokiem przez drabinki;
ć
w. pomoc: hula – hop – 5 kr
ąż
e
ń
tułowia.
V stanowisko:
- ławeczka gimn. zaczepiona za szczebel
drabinki na wysoko
ś
ci ok. 1m; zjazd po
ławeczce na po
ś
ladkach na materac.
VI stanowisko:
- przeskok rozkroczny przez kozła
do postawy;
ć
w. pomoc: przej
ś
cie przez szarf
ę

i w dół.
VII stanowisko:
- przej
ę
ś
cie równowa
ż
ne przez ławeczk
ę
;
VIII stanowisko:
- stanie na r
ę
kach przy drabinkach.
w. pomoc: 3 rzuty woreczkami
do kosza.
Rozsypka –
siad
skrzy
zków, omówienie
i budowa drugiego toru przeszkód.
ą
3 min.
Przygotowanie
drugiego toru
przeszkód.
N – el ponownie
zwraca uwag
ę
na prawidłowe
i dokładne wykony-
wanie zada
ż
ny.
oraz
przestrzeganie bhp.
ń
d przy
starcie.
ą
I stanowisko:
- skok kuczny na 3 cz
około
9 min
Po upływie
przeznaczonego
czasu n – el sygna-
łem gwizdka ko
ęś
ci skrzyni
i zeskok w gł
ą
b materaca.
II stanowisko:
- przewrót w tył;
ń
czy
tor przeszkód.
Rz
w gór
ć
- podziałobowi
Rz
ć
w. pomoc: skoki obunó
ż
przez
skakank
ę
– 10 razy.
III stanowisko:
- dwie ławeczki odwrócone, uło
one
równolegle do siebie w odl. ok. 40 cm.
– przej
ż
cie na czworakach w podporze.
IV stanowisko:
- przerzut bokiem na materacu.
V stanowisko:
- tunel z dwóch materacy –
przeczołganie si
ś
ę
przez tunel.
VI stanowisko:
- skoki zawrotne przez ławeczk
ę

10 razy.
VII stanowisko:
- stanie na głowie przy drabinkach;
ć
w. pomoc: piłka do siatkówki –
kozłowanie LR i PR po 10 razy; po
kozłowaniu piłka do kosza.
4. Sprz
ą
tanie przyborów i przyrz
ą
dów.
2 min.
Cz
ęść
Rozsypka.
5.
Ć
wiczenia uspokajaj
ą
ce:
ko
ń
cowa.
- szarfarozło
ona na podłodze – chód
na palcach wokół szarfy.
ż
3 okr
ą
-
ż
enia
4 min.
- le
te w kolanach,
szarfa na brzuchu – unoszenie bioder
w gór
ż
enie tyłem, nogi ugi
ę
8 x
.
- kl
ę
k podparty, szarfa na ziemi na
wysoko
ę
8 x
ś
ci brody – przyci
ą
ganie brody
do podło
ż
a.
6. Czynno
ś
ci org. – porz
ą
dkowe:
2 min.
Dwuszereg.
- zbiórka,
- omówienielekcji,
- ocenaaktywno
Najcz
ęś
ciej
popełniane bł
ę
dy.
ci,
- po
ż
egnanie.
ś
[ Pobierz całość w formacie PDF ]

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • imikimi.opx.pl
  • comp
    StartZastosowanie biochemicznych charakterystyk gleb w diagnostyce typologicznej siedlisk leśnych, !Nauka! Studia i nie tylko, LEŚNICTWOZaczyny i zaprawy budowlane, STUDIA, Polibuda - semestr II, Materiały budowlaneZabawy relaksacyjne(1), gimnastykaZasady sporządzania i oblicznia Świadectwa charakterystyki energetycznej budynkółw, świadectwa energetyczne - charakterystyka energetyczna budynkuZasób ćwiczeń sprawności ogólnej w grach zespołowych, Konspekty(1)Zaburzenia rytmu serca i zatrzymanie krążenia, KSIĄŻKI, EPLSZaoczne 2008 OTŻ W. 1, II rok, OTŻZadanie z Zarządzania Transportem Miejskim i Regionalnym, PG, PG sem. II mgr, Zarządzanie transportem miejskim i regionalnym, GrulkowskiZagrożenie Współczesnego Człowieka-Ruch New Age,Zamek w Grudziądzu w świetle badań archeologiczno-architektonicznych Studia i materiały PEŁNA WERSJA, Inne
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • agafilka.keep.pl
  • Cytat

    Filozof sprawdza się w filozofii myśli, poeta w filozofii wzruszenia. Kostis Palamas
    Aby być szczęśliwym w miłości, trzeba być geniuszem. Honore de Balzac
    Fortuna kołem się toczy. Przysłowie polskie
    Forsan et haec olim meminisse iuvabit - być może kiedyś przyjemnie będzie wspominać i to wydarzenie. Wergiliusz
    Ex Deo - od Boga.

    Valid HTML 4.01 Transitional

    Free website template provided by freeweblooks.com